facebook.

לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.
 

שאלות נפוצות

 • מה שואף הארגון לעשות?


  הלל ישראל הינו ארגון השואף להניע את מירב הסטודנטים הישראלים לפתח תחושת שייכות לעם היהודי ולקחת אחריות על זהותם היהודית-ישראלית באמצעות חשיפה למגוון העשיר של החיים היהודיים המתקיימים במרכזים ובקהילות יהודיות ברחבי העולם ובאמצעות עשייה חברתית משמעותית בקהילה, במדינה ובעם.


 • מהי פעילותו העיקרית של הארגון?


  בהלל ישראל אנו מאמינים כי תחושת השייכות לעם היהודי היא מבין המעצבות, העמוקות והמשמעותיות ביותר לרבים מבין הסטודנטים אשר מתחבטים בשאלות זהות. בהלל אנו שואפים להעמיק את תחושת השייכות הזו בקרב סטודנטים ישראלים וזאת באמצעות חשיפתם והעשרת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום. כל תכניות הארגון שייכות לאחד משני תחומי עשיה: עמיות בעולם היהודי - יוזמות אשר מציגות, מחברות, מקשרות ומעמיקות את ההכרות והעשייה בין סטודנטים ישראלים לסטודנטים יהודים ולקהילות יהודיות בחו"ל. עמיות בחברה הישראלית - מפגש בין קהילות שונות בחברה הישראלית כל עוד עוסק המפגש בשאלות הקשורות לזהות יהודית ולעם היהודי. מגוון הפעילויות בהלל כולל שיגור משלחות סטודנטים למפגשים עם קהילות ולתכניות משותפות עם מרכזי הלל בחו"ל, אירוח משלחות וקבוצות סטודנטים בארץ, התנדבות ותרומה לקהילה, עידוד ופיתוח מנהיגות יהודית-ישראלית ויזמות סטודנטיאלית, לימוד והעשרה בנושאי תרבות יהודית ועמיות יהודית, ציון משותף של חגים ושבתות, טיולים ומסעות להעמקת ההיכרות עם החברה הישראלית ועוד.
 • מה הקשר בין ארגון הלל העולמי לארגון הלל ישראל?


  הלל ישראל הינו המרכז הישראלי של ארגון הלל העולמי ומהווה חלק בלתי נפרד ממנו. במקביל להפעלת מרכזי הארגון בקמפוסים ברחבי הארץ, הלל ישראל גם מהווה את "בסיס האם" לפעילות הבינלאומית של הארגון ולפיתוח שיתופי פעולה בין המדינות השונות הפועלות במסגרתו. 


 • מדוע צריך הלל בישראל?


  ההנחה הרווחת לפיה יהודים המתגוררים בישראל בהכרח מרגישים מחוברים לזהותם היהודית הינה הנחה שגויה. לעתים קרובות, ישראלים חילונים רואים ביהדות דת בלבד ולפיכך אף מזהים אותה עם הממסד הדתי האורתודוקסי. מטרת הלל ישראל היא לאפשר לסטודנטים ללמוד ולפתח זהות יהודית פתוחה, פלורליסטית ומעשירה תוך חשיפתם ל"משפחה היהודית הגלובאלית" ולמגוון העשיר של חיים יהודים המתקיים בקרב הקהילות היהודיות בעולם.
 • מה מבנה הארגון?


  הנהלת הלל ישראל נמצאת ב"בית הלל" בירושלים ובאחריותה להפעיל ולפקח על פעילותם של שמונה מרכזי הלל ברחבי הארץ. בכל אחד מהמרכזים ישנו מנהל מקומי אשר תחת אחריותו פועלים מנהלי תכניות, רכזים, מתמחים ומלגאים. היקף הצוות משתנה בין מרכז למרכז ותלוי בהיקף הפעילות ומספר הפרויקטים והתכניות הפועלות בו.


 • היכן נמצאים מרכזי הלל בישראל?


  מרכזי הלל בישראל פרוסים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ מתל חי בצפון ועד לבאר שבע בדרום.
  לחץ כאן לרשימת המרכזים המלאה.


 • האם הלל ישראל הנו ארגון ללא מטרות רווח?


  הלל ישראל בע"מ (חל"צ) הינה חברה לתועלת הציבור (חל"צ) בעלת אישור ניהול תקין מרשם ההקדשות ואישור מוסד ציבורי לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.


 • מי הם האנשים והארגונים התומכים בהלל ישראל?


  למעלה מ-80 ארגונים, קרנות, עמותות, חברות, מוסדות לאומיים ומשרדי מממשלה הינם שותפים, תומכים ותורמים להלל ישראל.

  לרשימת הארגונים השותפים והתומכים: לחץ כאן

  לרשימת חברי הועד המנהל: לחץ כאן

  לרשימת שוחרי הלל ישראל: לחץ כאן


 • אני מעוניין/ת לתמוך בפעילות הארגון, למי עלי לפנות?


  אנו מודים לך על נכונותך לתמוך בפעילותנו.
  ביכולתך ליצור עמנו קשר במספר אופנים המפורטים כאן.
  בנוסף, ביכולתך לתרום ישירות דרך האתר , תרמו עכשיו


 • אני מעוניין/ת להיות פעיל/ה בהלל, למי עלי לפנות?


  אנו מברכים אותך על רצונך לקחת חלק בפעילויות הלל ברחבי הארץ!
  ניתן ליצור עמנו קשר כאן או לחילופין, ניתן לפנות ישירות למנהל/ת מרכז הלל בקמפוס הרלוונטי


 • אני מעוניין/ת לצאת לשליחות בקהילות יהודיות ובקמפוסים של הלל בארה"ב, למי עלי לפנות?


  אנו שמחים על רצונך להצטרף לנבחרת השליחים האיכותית. הלל ישראל והסוכנות היהודית משתפים פעולה באיתור שליחים פוטנציאליים המתאימים לשמש כ"עמיתי הלל" בעשרות מרכזי הלל בצפון אמריקה וכשליחים לקהילות יהודיות ברחבי העולם. אנו מזמינים אותך ללמוד יותר על העשייה ולהגיש מועמדות לתכנית באתר האינטרנט של היחידה לגיוס שליחים בסוכנות היהודית


 • אני מעוניין/ת לעבוד בהלל, למי עלי לפנות?


  תודה על התעניינותך בעבודה בארגוננו.
  בדרך כלל, משרות פנויות מתפרסמות באתר זה או בעמוד הפייסבוק שלנו.
הלל ישראל בע"מ חל"צ
מרכז הלל ישראל ע"ש אדגר ברונפמן ז"ל
בנין יוסף מאיירהוף
האוניברסיטה העברית בירושלים
הר הצופים, ירושלים, 91905


info@hillelisrael.org
972-2-588-3903

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.