לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.

פשוט שרים

ערבי שירה בציבור בערבית ובעברית

יוזמת "פשוט שרים" צמחה במרכז היוזמות של הלל באוניברסיטה העברית בירושלים מתוך רצון לקירוב בין העמים דרך אירועי תרבות משותפים. היוזמה מקיימת סדרת אירועי שירה בציבור בערבית ובעברית בירושלים, בהם לוקחים חלק צעירים ערבים ויהודים. המשתתפים לומדים בקבוצות מעורבות את תכני השירים משתי התרבויות, ושרים בערבית ובעברית שירים מאבני היסוד של התרבויות. מוסיקאים משני העמים מובילים ומלווים את השירה, ולקהל מחולקים תעתיקים ותרגומים של השירים בשתי השפות.  היוזמה נוצרה ע"י יזמים צעירים יהודים וערבים בראשות: הידי גולדשמיט, כאמל ג'אברין ומחמוד שחאדה. שרצו ליצור מפגש בין- תרבותי שאינו נוגע ישירות בדיאלוג על קונפליקט היהודי-ערבי.

ייחודו של הפרויקט הוא העשייה התרבותית המשותפת דרך שירה בציבור, שהיא אירוע תרבותי- חברתי מוסיקלי, בו כל מי שמגיע לוקח חלק פעיל: בשירה, בלימוד המקדים הקבוצתי ובנגינה. כך לומדים הצעירים כי דרך התרבות, ניתן לא רק ליצור הכרות ולתרום לגישור על הפער, אלא אף לחגוג את הגיוון התרבותי הייחודי לערים מעורבות.

 בירושלים ובערים מעורבות נוספות חלק גדול מתושבי העיר אינם מכירים את התרבויות השונות המרכיבות אותה. למרות החיים בשכנוּת, ערבים ויהודים כמעט ואינם נפגשים, ומעטים יותר המפגשים המבוססים על הכרת תרבויות הדדית ומעמיקה. קהל היעד של הפרויקט מורכב בעיקרו מסטודנטים, צעירים וצעירות ערבים ויהודים אוהבי מוסיקה, שבדרך כלל אינם נפגשים, ודרך מפגש זה ייצרו קשרי חברות וקשרי תרבות שיוכלו להוביל לשכנות טובה יותר.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכז התוכנית:
חגי הירשמן haggaih@hillelisrael.org.il  054-7665455

 
הלל באוניברסיטה העברית בירושלים
מרכז הלל ישראל ע"ש אדגר ברונפמן ז"ל
בנין יוסף מאיירהוף
האוניברסיטה העברית בירושלים
הר הצופים, ירושלים, 91905

infoHebrewU@hillelisrael.org
972-2-588-3902

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.