לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.

מסע בעקבות

 

תכנית שנתית יוקרתית הכוללת מפגשי העשרה עם מנהיגים בחברה הישראלית, עשייה חברתית ומעורבות בקהילה והשתתפות במשלחת פניקס לפולין וליטא. בתכנית לקחו חלק בתשע"ו 30 סטודנטים מהלל בן גוריון, הלל באוניברסיטת תל אביב והלל במכללת ספיר. במשלחת "פניקס" משתתפים גם 240 צעירים יהודים מבריה"מ לשעבר ויחד יוצאים כולם למסע בעקבות החיים היהודים לפני השואה ולאחריה.

במשך השנה הסטודנטים עוברים תכנית עיונית לפני ואחרי המשלחת אשר עוסקת במורכבות הזהות הישראלית-יהודית-רוסית. כחלק מהתכנית מוציאים הסטודנטים אל הפועל יוזמות המטיבות עם האוכלוסייה המקומית בבאר שבע ומעלות את סוגיות התכנית למודעות הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. 

מבין היוזמות שיצאו לפועל במחזור הראשון של התכנית הופק ספר המתכונים "טעם של פעם", נערכה מסיבת התרמה למען ניצולי השואה ועוד. 

בסמסטר ב' תשע"ו משתתפי המחזור השני של התכנית הוציאו אל הפועל שלוש יוזמות בקרב הסטודנטים והקהילה המקומית:

צליל נעורים- יוזמה להפגת הבדידות וגישור הפער הבין דורי באמצעות מפגשים מוזיקליים עם קשישים עולים, חלקם ניצולי שואה ווטרנים. במפגש הראשון הורכבה לכל קשיש רשימת השמעה לפי טעמו האישי, במפגש השני הוענק נגן MP3 לכל קשיש בליווי הוראות שימוש.

עולים לבמה- יוזמה אשר אפשרה שיתוף של הקהל הרחב בחוויית העלייה לארץ באמצעות הצגת תיאטרון המבצעת אימפרוביזציה המבוססת על סיפור העלייה של העולים. 

עושים חיים יוזמה נוספת אשר פעלה בשיתוף עם הפקולטה למדעי הבריאות במטרה להקנות אורח חיים בריא לקשישים באמצעות מפגשים המשלבים שיחות על תזונה נכונה ושמירה על כושר גופני. 

 
תכנית מסע בעקבות היא פרי יוזמה של קרן ג'נסיס ונתמכת על ידה.

לפרטים נוספים: masa@hillelisrael.orgמשתתפי תכנית מסע בעקבות 2016
הלל באוניברסיטת בן גוריון
מתחם דיקן הסטודנטים, בית הסטודנט,
חדר 244 אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

infobgu@hillelisrael.org
972-8-6236348

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.