לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.

בלוג

גנה קורול מספר על תכנית פניקס

על ידי גנה קורול | דצמ 22, 2014

היי,
 
אני גנה, סטודנט לתואר שני בהנדסה ביו רפואית באוניברסיטת בן גוריון. במהלך סמסטר אביב האחרון נבחרתי להשתתף, יחד עם עוד 10 סטודנטים, בתכנית פניקס - תכנית בין-לאומית המשלבת עשייה חברתית למען ניצולי השואה, מפגשי העשרה ומשלחת לחו"ל לחיזוק הקשר והזיקה ההדדית ליהדות התפוצות.
 
עם תחילת התכנית קיימנו מספר מפגשי הכנה עיוניים לקראת המשלחת וכן סיור ביד ושם, בהם הכרנו אחד את השני, שמענו על סיפורים אישיים ומשפחתיים, ולמדנו על יהודי מזרח אירופה וחייהם לפני ובמהלך תקופת השואה.
 
במהלך חודש מאי, עם סיום המפגשים העיוניים והתגבשות הקבוצה, ארזנו הרבה בגדים חמים והמראנו למסע של שבוע בליטא ופולין, יחד עם עוד כ-60 צעירים וצעירות שהגיעו מדינות חבר העמים לשעבר. במהלך המסע ביקרנו באתרי מורשת וזיכרון רבים, דוגמת גטו וילנה, יער פונאר, מחנות הריכוז וההשמדה מיידאנק וטרבלינקה, יערות פרטיזנים ועוד, שמענו סיפורים אישיים של ניצולי שואה, וכן קיימנו מספר פעילויות וטקסים לזכר קורבנות השואה. את הערבים שלאחר שעות הפעילות ניצלנו על מנת להכיר חברים חדשים, להחליף חוויות ולעיתים לצאת לפאבים כדי לשתות קצת (משקאות לא אלכוהוליים בלבד) ולנסות לעכל את כל המראות והדברים שראינו ושמענו במהלך אותו היום.
 
את החוויות האישיות מהמשלחת קשה לעיתים לתאר במילים, אך מבחינתי לפחות זאת הייתה חוויה עוצמתית וחשובה מאין כמוה, הן בתור יהודי והן בפן האישי, בתור נכד לניצולי שואה. בנוסף, הייתה לי האפשרות להכיר אנשים מדהימים במהלך המשלחת, שעם חלקם אני בקשר טוב גם כיום (ואת חלקם אף פגשתי לאחר המסע, כשהם באו לבקר או אף עשו עלייה לישראל).
 
עם חזרתנו לארץ, ולאחר שהפשרנו מהקור הפולני, המשכנו עם הפעילויות והעשייה החברתית למען קשישים וניצולי השואה בעיר, קיימנו ערב מפגש עם וטרן של הצבא האדום, אשר לחם בנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה, וכן המשכנו להתגבש ולהתחבר בתור קבוצה, בין אם זה בארוחות שישי, בבילויים משותפים במהלך השבוע או בבכי משותף על חייו הקשים של הסטודנט הבאר שבעי.
 
בנוסף, כחלק מהפעילויות שלנו לאחר המסע, כל זוג מבין חברי המשלחת בחר והפיק יוזמה מסוימת למען ולרווחת ניצולי השואה בעיר, כאשר אני ועוד סטודנטית החלטנו להפיק ערב התרמה באחד מהברים בקרבת האוניברסיטה, אשר כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים אליו ילכו לפעילויות למענם של ניצולי השואה בעיר.
 
לאחר לא מעט התרוצצויות, ארגונים ושכנוע של סטודנטים לקחת חלק, הצלחנו להפיק אירוע מוצלח במיוחד, שהגיעו אליו יותר מ-650 סטודנטים (שגם ממש נהנו לפי השמועות)...

גנה הוא סטודנט לתואר שני להנדסה ביו רפואית באוניברסיטה. הוא משתתף בתכנית פניקס, תכנית בין-לאומית המשלבת עשייה חברתית למען ניצולי השואה, מפגשי העשרה ומשלחת לחו"ל לחיזוק הקשר והזיקה ההדדית ליהדות התפוצות. בתחילת דצמבר, יחד עם חברתו למשלחת קטיה אברבוך הוא הפיק ערב התרמה למען טיול לירושלים עבור ניצולי שואה בבאר שבע, שמעולם לא ביקרו שם.
כל הכבוד על היוזמה וההפקה!


סטודנטים מתרימים למען ניצולי שואה בבאר שבע
הלל באוניברסיטת בן גוריון
מתחם דיקן הסטודנטים, בית הסטודנט,
חדר 244 אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

infobgu@hillelisrael.org
972-8-6236348

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.