לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.
 

סטודנטים מספרים

 • רגב אורטל, סטודנטית למדע המדינה, אוניברסיטת תל אביב


  "ביוני האחרון יצאתי למשלחת של הלל בוושינגטון די.סי. - זו הייתה החוויה הראשונה שלי בהלל ומפגש ראשון עם עולם התוכן היהודי. כמי שגדלה בסביבה חילונית–אתאיסטית, לא הייתי בטוחה איפה החוויה תפגוש אותי (תכלס, רציתי לטוס לחו"ל ולפגוש צעירים מהעולם) אבל חזרתי מאמריקה עם הרבה שאלות על הזהות היהודית שלי ורצון לחקור עוד את הנושא. השנה, כחלק מצוות הלל באוניברסיטת ת"א, החלטתי שזו ההזדמנות שלי לצלול עמוק יותר לתוך העולם הזה ולהזמין סטודנטים וסטודנטיות שעברו חוויות דומות (וגם שונות) לעשות זאת יחד. עלה לי הרעיון להקים קהילה אקסקלוסיבית לבוגרי תוכניות של הלל- יחד נוכל לחקור את הזהות היהודית האישית שלנו, להיחשף ליהדות פלורליסטית, ללמוד על הקשר ליהדות התפוצות, וגם ליצור משפחה עם תחומי עניין משותפים. מתוך כך, ובתמיכת צוות הלל יצרנו את קהילל - מוזמנים להצטרף!
 • משה, סטודנט להנדסה, אוניברסיטת תל אביב


  "חשוב לי להגיד שהחוויה (בהלל) היא מגוון פעילויות שונות זו מזו, וכל אחת נתנה צד אחד וזווית אחרת מהתרבות היהודית והזהות היהודית. פעילויות מושקעות, מרגשות, שהפגישו אותנו עם אנשים עם סיפור מדהים שבד"כ לא מוכר. בנוסף, כל מי שהגיע להשתתף בפעילויות היו אנשים נפלאים ונוצרה בכל פעילות אווירה מעולה שמאפשרת דיון ושיח. שאפו"
 • מעין פורמברג, המסלול לחינוך דמוקרטי בהתמחות להוראת היסטוריה, מקרא ותרבות ישראל, מכללת סמינר הקיבוצים


  "הצטרפתי לשישי-שבת עם סטודנטים אמריקאים מאוניברסיטת MSU...מי חשב שאפשר לחוות כל כך הרבה בזמן כה קצר? עליתי לאוטובוס בשדרות ומשם נסענו לקיבוץ נתיב העשרה בעוטף עזה.

  הדבר הראשון שהסטודנטיות שאלו אותי זה על החיים בעזה ומה אני יודעת עליהם. הופתעתי שזה הדבר הראשון שהן התעניינו בו והבנתי שעליי לנפץ כמה סטיגמות ולהציג מציאות מורכבת. בפועל, אין טוב ממראה עיניים והחוויה המשותפת בקיבוץ/בסמוך לגבול עזרה לכולנו לראות זוויות נוספות. הופתעתי שגם לי כישראלית זה ממש פתח את העיניים...פתאום הבנתי כמה הכל קרוב ומה המשמעויות היומיומיות של זה. רגע נוסף, מרגש ומיוחד היה בארוחת שישי - התארחנו בבית של משפחה דתית שהכניסה אותנו אל חיק המשפחה (מעל 30 איש!). במהלך הארוחה, דיברנו על המסורת היהודית בשבת, קידשנו ושרנו. החוויה הזו היתה שונה לחלוטין מהאופן שבו מתנהלת השבת בביתי אבל הצלחתי להרגיש חיבור עמוק וקרבה לכל האנשים שסביבי (למרות שנפגשנו רק באותו הבוקר)."
 • טלי יצחקוב, סטודנטית לתואר שני בדיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב


  "הלל הוא ארגון שעוזר ליהודים מרחבי העולם לחקור את היהדות שלהם דרך פריזמה פלורליסטית ומכילה. הארגון הזה נתן לי המון, הוא הכיר ביני לבין אנשים מדהימים בארץ ובעולם שהפכו מאז למעין משפחה.

  נשלחתי דרכו לשתי משלחות: אחת בעקבות השואה לליטא ופולין, משלחת מדהימה שנתנה לי הצצה לעבר זווית ראייה אחרת של הסיפור הכה טרגי הזה. זכיתי להכיר לוחמת שואה פרטיזנית שמספרת על החוויה הנוראית עם חיוך מנצח על השפתיים. להבין עד כמה נרחבת הייתה באמת הטרגדיה ולהיכנס למחנות וליער פונאר מלא קברי האחים מלווה בחברים מיבשת אחרת.

  המשלחת השנייה הייתה לקליפורניה למחנה קיץ מדהים בשם BCI. המחנה העניק לי את ההזדמנות לחקור את היהדות שלי מתוך הכלה וזכות לבחור בה ולפרש אותה כרצוני ולא מתוך הכרח. הכרתי שם אנשים מרתקים מכל העולם שהיום בזמן הכ"כ מוזר בו אנו חיים תומכים זה בזה ומקלים את החוויה על ידי שירה משותפת, שיחות שבועיות וחיוך אוהב. מעבר לשתי המשלחות השתתפתי באינספור פעילויות הלל (ואמשיך כל עוד ירצו בי): צילום בזווית יהדות, זיכרון בסלון, ל"ג בעומר עם סיפורי קומזיץ ממייסדי הארץ, פאנלים עם סטודנטים מרחבי העולם ועוד.

  ארגון הלל מבחינתי לוקח את מילותיו של הלל הזקן 'ואהבת לרעך כמוך, זו כל התורה על רגל אחת' וחי לפיהן. זה ארגון שדואג לנפש יותר מלגוף. ואחד שתמיד אתרום לו בכל דרך שרק אוכל. תודה הלל ותודה קרן!"
הלל באוניברסיטת תל אביב
בית התפוצות אוניברסיטת תל אביב,
ת.ד. 39359 תל אביב 61392


hilleltlv@hillelisrael.org
972-3-640-7961

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.