לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.
 

חדר בריחה - מבצע חתונה

חשבתם פעם שתחטפו מטוס? שתעזרו לקבוצת יהודים להימלט מהמשטר הסובייטי?
תקופת מסך הברזל המשטר הסובייטי אסר הגירה מבריה"מ. אזרחים רבים חיפשו דרכים יצירתיות לפרוץ את מסך הברזל ולצאת לעולם החופשי.

ב2019 יצרנו חדר בריחה בהשראת ​מבצע חתונה - ​מבצע משנות ה70 שבו קבוצת יהודים ומתנגדי משטר אמיצים שינו את פני ההיסטוריה כחלק מהמאבק לחופש של יהודי ברית המועצות! החדר פעל בסמסטר ב' תשע"ט ובסמסטר א תש"פ וזכה לביקור של מעל 380 משתתפים!

 "החדר בריחה היה מדהים כי חשף אותנו למשהו שהיה נסתר תחת הראדאר, והוא כל כך מרגש וחלק מרכזי מהיותנו יהודים. הוא הביא את אל התודעה אנשים שהינם גיבורים , פשוט כך , ועשו מעשה נועז תוך סיכון חייהם וזאת על מנת להסב את תשומת לב העולם לכך שלא ניתן לצאת מברה"מ ולעלות לישראל. האנשים הללו גיבורים , לא פחות. הפעילות העבירה את זה באופן חוויתי ומהנה . תודה רבה" - משה, סטודנט להנדסה באוניברסיטת תל אביב.

התרגשנו במיוחד לארח בחדר שלושה אסירי ציון, סילווה וישראל זלמנסון ואריה חנוך, שהשתתפו במבצע בשנות השבעים, והגיעו לבקר אותנו עם בני משפחותיהם - היה מרתק!

חדר הבריחה הינו יוזמה של אליסה, סטודנטית בתכנית היזמות של הלל באוניברסיטת תל אביב- Connectors- התוכנית נתמכת על ידי קרן ג'נסיס. תודה לענת זלמנסון קוזניצוב, במאית הסרט "מבצע חתונה" על התמיכה בפרויקט והביקור המרגש. תודה לספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך ע"ש ברנדר-מוס על האירוח והתמיכה. מוזמנים לצפות באלבום תמונות מהפעילות- כאן!


בתמונה: סילווה וישראל זלמנסון, אסירי ציון שהשתתפו במבצע בשנות השבעים, מבקרים בחדר הבריחה עם בני משפחותיהם וצוות הלל באוניברסיטת תל אביב
צוות החדר עם אסירי ציון בביקור
הלל באוניברסיטת תל אביב
בית התפוצות אוניברסיטת תל אביב,
ת.ד. 39359 תל אביב 61392


hilleltlv@hillelisrael.org
972-3-640-7961

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.