לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.
 

סמינר מנהיגות

סמינר מנהיגות מתקיים בכל שנה (פעמיים בשנה) למשתתפים נבחרים של כלל תכניות "מסע" בישראל - כולם צעירים יהודיים מרחבי העולם. הסמינר עוסק בנושאים של מנהיגות, חברה ישראלית, יחסי ישראל - תפוצות ועוד...לסמינר מגיעים מיטב המרצים והסדנאות - זו הזדמנות נהדרת להיחשף לתכנים ולאנשים מעוררי השראה! לכל סמינר מצטרפים נציגים ממרכזי הלל ישראל השונים.  

רון, סטודנט שנה א' לפילוסופיה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, משתף על החוויה בסמינר מנהיגות:

"בסמינר הזה הייתה לי הזדמנות, בפעם הראשונה, ליצור קשרים רציניים עם אחיי בתפוצות. למדתי על הקהילות שלהם, על איך הם מגדירים את עצמם, על מה שחשוב להם. היו מגוון של אנשים, מאנשים שהסיבה שהם כאן זה רק בשביל לעשות משהו טוב בארץ זרה, עד לאנשים שמרגישים הארץ שלנו היא הבית שלהם- וכאן הם רוצים להמשיך את חייהם. ככה או ככה, פגשתי אנשים נהדרים, שאני רואה בהם כמשפחה הרחוקה שלי. בנוסף, גם שמעתי סיפורים לא קלים על אנטישמיות בתפוצות (למשל מקרה שזרקו חפצים על אוטובוסים לביה"ס היהודי בלונדון), וגם נחשפתי לפערי התרבויות ביננו (בעיקר ביני לבין התרבות האמריקאית)- אבל תמיד הצלחנו לגשר ע"י שיחה מכבדת, וגם אם התעמתי בדעותיי עם מישהו, בסוף היום שתינו ורקדנו ביחד. הבסיס של הסמינר היה מנהיגות בעולם היהודי, ואכן רכשתי את הכלים לכך. ע"י זה שהכרתי טוב יותר את מציאות החיים בתפוצות, את דפוסי החשיבה. אבל יותר מהכל, הבנתי שהרבה מן הדברים זה אנשים. כלומר, בסופו של דבר מדובר באנשים, ואם נתחבר יחדיו, נדבר, נבין שאנחנו כל כך דומים (כולנו יהודים אחרי הכל), והדרך לפתרון אחרי זה היא כבר בהישג יד. לסיכום, יצאתי עם חברים חדשים, חוויות (בכל זאת, כל אחד צריך GALA אחת בחייו), ובטעם ענקי של עוד- וכבר מחכה לכנס הבא!"

סמינר מנהיגות - רון והמשתתפים
קרדיט: רון בן דוב


בר, סטודנט שנה ב' למדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב, משתף על החוייה בסמינר מנהיגות:

"אני לא יודע איך להתחיל לסכם את מה שעברתי – סמינר מנהיגות היה מדהים!ההרצאות, הסיור וכמובן האנשים המדהימים שפגשתי...ממש מכל פינה בעולם. החוויה העוצמתית ביותר מבחינתי הייתה הביקור בדרום ת"א. קראתי הרבה בעיתונות על המצב באזור וגם עברתי שם מספר פעמים, אבל אף פעם לא הייתה לי הזדמנות אמיתית לבחון את הנושא מקרוב, דרך עיניים של האנשים שחיים שם. כחלק מהסמינר, זכיתי לבקר באזור ולקבל מידע אמיתי, לא מסונן, דרך מפגש עם פליט לצד מפגש עם תושבי השכונה. כל זאת קרה לצד חברי לקבוצה, אנשים ממדינות שונות שפגשתי רק לפני מספר ימים, כל אחד ונקודת מבטו הייחודית (ועם הקשר שרק אני כישראלי יכולתי לתת). זו הייתה ללא ספק התנסות ייחודית ומעוררת מחשבה.

תודה לפרויקט מסע להלל באוניברסיטת תל אביב שגרמו לכל הטוב הזה לקרות. ועצה לכל מי שעשוי לקבל הזדמנות דומה בעתיד - לא לפספס בחיים!"

משתתפים בסמינר מנהיגות מטעם הלל 2018
קרדיט: רון בן דוב

הלל באוניברסיטת תל אביב
בית התפוצות אוניברסיטת תל אביב,
ת.ד. 39359 תל אביב 61392


hilleltlv@hillelisrael.org
972-3-640-7961

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.