לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.

שליחים בוגרי הלל תל חי

אני נועה,
שליחה במסלול ״עמיתי ישראל״, של הסוכנות היהודית לקמפוס אוניברסיטת מישיגן באן ארבור. 

ממש בקיץ האחרון, רגע לפני שיצאתי לשליחות, סיימתי את התואר בחינוך בתל חי אחרי שלוש שנים מדהימות. גרתי בקיבוץ משגב עם (הקיבוץ הכי יפה באזור אם תשאלו אותי). מעורבות במכללה ובקהילה מעבר ללמידה האקדמית היא שעיצבה את החוויה הסטודנטיאלית שלי יותר מהכול. אם באגודת הסטודנטים, במרכז חממ״ה, במרכז לשלום ודמוקרטיה ובהלל תל חי בפרויקטים שונים.
בהלל התחברתי מחדש למושג קהילה. למדתי מה נדרש על מנת ליצור קהילה ולחבר אנשים שונים יחד. פרויקטים כמו ״טעם של פעם״ ומ״דור לדור״ הזכירו לי מהו התפקיד שלנו בסיפור שנקרא עם ישראל ומהי המחויבות האישית שלי לדורות שבזכותם אני כאן. דרך הלל נחשפתי להזדמנויות השונות לכתוב את הסיפור המשותף גם עם קהילות יהודיות בעולם וקיבלתי מוטיבציה ותמיכה ענקית לצאת למסע כשליחה להלל בצפון אמריקה. במסע הזה אין יום אחד שאני לא חושבת בגעגועים על תל חי, על הגליל ועל הקיבוץ ומקבלת את האנרגיות וההשראה להביא את ישראל לקמפוס ולחבר סטודנטים וסטודנטיות לישראל.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


שלום, שמי דור גויטע.

אני כותב לכם כבוגר הלל תל חי מסן דיאגו למרות שבמקור אני משאר ישוב. כשליח הסוכנות היהודית באוניברסיטת UC San Diego, אני משרת כחלק ממערך של כ-78 שליחים הפועלים במגוון אוניברסיטאות בצפון אמריקה וצרפת. אנו עוסקים בעשייה עקבית בעבור מדינת ישראל והעם היהודי על כול גווניו. 

לרוב העשייה שלנו שונה במקצת בין האזורים השונים, אך התכלית זהה; שימור ופיתוח החיים היהודיים בקמפוסים, חינוך הסטודנטים למהותה של מדינת ישראל, וחיזוק הקשר בין מדינת ישראל לעם היהודי בגולה. ברצוני לשתף אתכם ובאירועים שהובילו אותי לתפקיד זה.

במכללה למדתי בין השנים 2013-2016, בחוגים לימודי מזרח אסיה וחינוך. תהליך הלמידה במכללה היה פורה ומעמיק הן מבחינה לימודית והן מבחינה מקצועית. כסטודנט בתל חי ראיתי צורך לעסוק באידיאל החינוך גם מחוץ לאקדמיה ולכן החלטתי לקחת חלק בפרויקטים חברתיים באזור. שני תחומי העשייה העיקריים בהם עסקתי היו רכז תכניות בהלל תל חי ומנהל פרויקטים באגודת הסטודנטים. 

הלל סיפק לי בית חם ומקום בו אני יכול להתפתח ולתרום לאווירה הסטודנטיאלית ולאזור הצפון. הלל נתן לי פלטפורמה לתרום ואת הכלים לעשות יותר משיכולתי לדמיין. בין ההזדמנות שהלל העניק לי היו: משלחת בת 12 יום לארה"ב הנקראת "מפגשים בדרכים", ייצוג המכללה בסמינר המנהיגות של ארגון "מסע" בירושלים ואפשרויות התנדבות עם אוכלוסיית הצפון. האפשרויות שהארגון פתח בפני הובילו, לייסודה של תכנית הכוללת ארבעה סופי שבוע בהם נפגשו יותר מ200 סטודנטים יהודים מכול העולם. פרויקט זה עוד ממשיך בהלל תל-חי עד היום ונקרא "חוצה פלגים".

עם הכלים הארגוניים שהלל העניק לי יכולתי לתת חזרה כנציג באגודת הסטודנטים. בעבודתי המעשית כמנהל פרויקטים באגודה התחברנו לקרן "חלוצה", תוכנית "תוצרת הארץ" ועיריית קריית שמונה בכדי להקים את הפאב קואופרטיבי ה"קשיו" שהיום משרת אלפי סטודנטים וצעירים בעיר.

העשייה שלי בהלל תל חי ובאגודת הסטודנטים זיכתה אותי בתעודת הצטיינות חברתית ובתואר יקיר המכללה. אין בי צל של ספק שלא יכולנו ליצר דבר ללא התמיכה של מכללת תל חי, ההכוונה של הלל תל חי והצוות המדהים של האגודה.

הלל במכללה האקדמית תל חי
אצל דקנאט הסטודנטים המכללה האקדמית תל חי
ד.נ גליל עליון 12210

infoTelHai@hillelisrael.org

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.