לוח אירועים

Sorry the Calendar feed is currently unavailable. View full calendar directly.

לדור ודור

 "לדור ודור" הינה תכנית בה סטודנטים מגיעים לבית של וותיק/ה שם מלמדים הוותיקים את הסטודנטים אומנות או מלאכה בה הם עוסקים.  המפגש עם הסטודנטים מאפשר הזדמנות עבור הוותיקים להעביר הלאה מן הידע שלהם, תפיסות עולם, סיפורי חיים ובנוסף מלאכה שהדור הצעיר אינו נחשף אליה. הרעיון לפרויקט נבע  מהרצון של הסטודנטיות ענת סביר ודיאנה רזילוב ללמוד מן הדור הוותיק, להתקרב לקהילה הסובבת את המכללה דרך מפגש עם אוכלוסייה ספציפית זו.

 "הם חוו עולם שונה לגמרי ממה שאנחנו חווים" מסבירה דיאנה. המלאכה מכילה בתוכה עולם ערכים שלם, תרבות שלמה ומסורות רבות שהדור הצעיר אינו מייחס לו הרבה חשיבות ואינו מכיר. סביב המפגש הבלתי אמצעי הזה הצעירים זוכים לרשת חלק מעולמם של הוותיקים והוותיקים זוכים ללמד, להעניק ולהרגיש חיוניים.

את המפגשים של הסטודנטים עם הוותיקים מלווים מפגשי לימוד בהם הסטודנטים משתפים ומעבדים את חוויותיהם ועוברים לימוד בנושאים הקשורים לפערים הבין דוריים, לתהליכים שעוברים בזקנה, ליחסה של היהדות ושל מדינת ישראל כלפי האוכלוסייה המבוגרת ועוד.

פרויקט זה הינו פרי יוזמתם של סטודנטים מקבוצת המנהיגות של קרן קציר רש"י וממזרח שמש, בשיתוף עם הלל במכללה האקדמית תל חי ועמותת ותיקי הגליל.

הסטודנטיות בביתה של תמי.
ענת ודיאנה בביתה של תמי תשע"ה
הלל במכללה האקדמית תל חי
אצל דקנאט הסטודנטים המכללה האקדמית תל חי
ד.נ גליל עליון 12210

infoTelHai@hillelisrael.org

שיתוף אתר זה

Email this page.Google + share.facebook share.